Mobic to innowacyjna aplikacja
Kolektora danych

Zaufało nam już
Wielu Klientów z branży handlowej

Sprawdź i przekonaj się sam
przez 30 dni za darmo

Inwentaryzator - do czego służy nasz kolektor danych?

Mobic to mobilny kolektor danych i inwentaryzator. Aplikacja, którą możesz zainstalować na każdym urządzeniu z system Android (telefon, tablet lub czytnik kodów kreskowych) i cieszyć się ze wszystkich korzyści profesjonalnego kolektora danych.


W skrócie


Kolektor danych działający na systemie Android jest więc prostą, intuicyjną, wielofunkcyjną i kompatybilną z programami magazynowymi aplikacją, umożliwiającą wystawianie dokumentów, inwentaryzację oraz etykietowanie. Co to oznacza dla użytkowników?


- Do wielu zadań wystarczy tylko telefon/kolektor danych i nasza aplikacja. Nie potrzeba do nich żadnych dodatkowych urządzeń.

- Łatwo, bo jednym kliknięciem, można sprawdzić stan magazynowy, wystawić fakturę lub inny dokument. Na podglądzie widać od razu cenę, ilość towaru na półkach czy też inne szczegóły. Proste, prawda?

- Mniej czasu traci się na wszystkie czynności związane z zaksięgowaniem towaru czy przygotowaniem dokumentu.


To najważniejsze zalety, jakie ma nasz kolektor danych. Prostota, wygoda i wielofunkcyjność tej aplikacji pozwalają na szybszą, bardziej efektywną oraz lżejszą pracę.

Mobilny inwentaryzator to lżejsza praca na magazynie


To wszystko tworzy przyjazne dla pracowników środowisko pracy na magazynie. Dzięki temu:


- w ciągu zmiany można obsłużyć więcej Klientów.

- unika się kosztownych pomyłek w sytuacji, gdy pakujemy omyłkowo nie ten towar, który został zamówiony przez Klienta

- wszelkie niezbędne prace, jak wystawienie dokumentów, wykonujemy bezpośrednio z kolektora danych, a przy użyciu komputera tylko je zatwierdzamy


Zarządzanie magazynem może być szybkie, wygodne i dużo łatwiejsze. Ty masz nad wszystkim kontrolę. Obsługa Klientów i praca na magazynie przebiegają w zorganizowany sposób. Klienci są sprawniej obsługiwani, przez co są zadowoleni i wracają. Kolektor danych to same zalety. Warto się o tym przekonać!

Kolektor danych


Jak ułatwić sobie pracę związaną z inwentaryzacją? Za pomocą mobilnej aplikacji Mobic. Ten kolektor danych można zainstalować na urządzeniach takich jak tablet czy smartfon. Ważne, by działały one w oparciu o system Android. Inwentaryzator mobilny umożliwia łatwiejsze wykonanie wielu zadań. Dzięki niemu możliwe jest etykietowanie czy wystawianie dokumentów. To wszystko z kolei przekłada się na łatwiejszą i szybszą pracę. Mobilny kolektor danych, taki jak aplikacja Mobic, niweluje konieczność użycia innych urządzeń. Kolejną jego zaletą jest to, że można dzięki niemu zaoszczędzić sporo czasu. Aplikacja umożliwia za pomocą jedynie jednego kliknięcia sprawdzenie chociażby stanu magazynowego, wystawienie faktury czy spakowanie towaru. Taki inwentaryzator pokazuje też, ile jest na półkach danego towaru, jaką ma cenę. Szereg korzyści płynących z użytkowania aplikacji przekłada się na lepsze funkcjonowanie całego magazynu. Aplikacja pozwala dobrze zorganizować pracę, ułatwić przebieg poszczególnych czynności, a także zniwelować wystąpienie pomyłek chociażby przy pakowaniu towarów. Istotne jest, że z aplikacją Mobic współpracują wszystkie popularne programy ERP, natomiast skaner LogySoft umożliwia szybkie skanowanie za pomocą jedynie aparatu w telefonie. Aplikacja służy nie tylko do inwentaryzacji, lecz także wykonywania szeregu różnych czynności, jak np. drukowanie etykiet, wprowadzanie faktur. Kolektor danych Mobic jest wygodny, można z niego korzystać zawsze, kiedy zachodzi taka potrzeba.

Wszystkie informacje w jednym miejscu dzięki kolektorowi danych


W takim miejscu jak magazyn dobra organizacja pracy to podstawa. Pracownicy dbają o to, aby do klienta trafił odpowiedni produkt zgodny z jego zamówieniem, a stan towaru na magazynie się zgadzał. Im większy magazyn, tym trudniej utrzymać dobrą organizację – tutaj z pomocą przychodzi kolektor danych. Można go zainstalować na urządzeniu mobilnym (smartfon, tablet) i mieć wszelkie niezbędne dane w jednym miejscu. Możliwość szybkiego skanowania, wyszukiwania towarów, wprowadzania dokumentów i sprawdzania stanu magazynu docenią wszyscy pracownicy, których praca stanie się jeszcze bardziej efektywna. Proponowany przez nas inwentaryzator będzie doskonale spełniał swoją funkcję zarówno w mniejszych, jak i większych magazynach.

Inwentaryzator – dlaczego warto?


Oferowany przez nas kolektor danych ma wiele zalet. Jednymi z nich są prostota w obsłudze i wielofunkcyjność aplikacji. Z powodzeniem może z niej korzystać nawet mało doświadczony pracownik. Warto także zaznaczyć, że aplikacja może współpracować z wieloma programami magazynowymi ERP. Intuicyjna obsługa sprawia, że pracownicy szybko zapoznają się z funkcjami kolektora danych i bez problemu będą korzystać z jego zasobów. Inwentaryzator mimo swojej nazwy może służyć nie tylko do inwentaryzacji, ale także można go użyć do wielu innych celów np. do drukowania. Gwarantujemy, że nasza aplikacja ułatwi pracę w magazynie i będzie jego nieodzownym elementem. Na stronie można zapoznać się z pełną specyfikacją różnych systemów. W razie pytań zachęcamy do kontaktu – chętnie rozwiejemy wszelkie wątpliwości. 


Reklama Mobic

wideo1

Film Mobic

wideo2

icon

Szybki i dokładny skaner kodów kreskowych

Wyjątkowy skaner LogySoft zapewnie niezwykle szybkie i dokładne skanowanie wykorzystujące aparat w telefonie. Bardziej wymagający użytkownicy mogą korzystać z urządzeń z wbudowanymi laserowymi czytnikami kodów kreskowych, uszu Mobic'a lub innego zewnętrznego czytnika bluetooth.icon

Współpraca z wieloma programami magazynowymi

Jedyna aplikacja kolektora danych, która może współpracować ze wszystkimi programami ERP. Lista współpracujących programów z Mobic'iem jest stale rozszerzana. Skontaktuj się z nami, a dostosujemy aplikacje do Twojego programu ERP.icon

Rozbudowane wyszukiwanie towarów

Tylko nasz produkt zapewnia tak zaawansowane możliwości tekstowego przeszukiwania bazy danych. W kilka chwil przefiltrujesz dane po wybranych kryteriach.icon

Wprowadzanie różnych typów dokumentów

Mobic jest kolektorem danych, który nie służy tylko do inwentaryzacji. Masz do dyspozycji kilka typów dokumentów, które umożliwią Ci, oprócz wprowadzenia inwentaryzacji, także wprowadzanie faktur zakupu, sprzedaży, przesunięć magazynowych, a także drukowanie etykiet.icon

Proste i intuicyjne działanie

Mobic możesz mieć zawsze przy sobie w swoim telefonie. Korzystaj kiedy chcesz i ile chcesz na wygodnym, dużym wyświetlaczu smartfona - bez kabli i dodatkowych urządzeń.Rozwiązania

Nowe podejście i świeże spojrzenie pozwoliło nam na rewolucje w rozwiązaniu mobilnych kolektorów danych. Mobic wyróżnia innowacyjny algorytm skanowania kodów kreskowych wykorzystujących aparat fotograficzny w smartfonie.

icon-line-eye

Szybkość skanowania


Dzięki zastosowaniu najnowszych technologii kolektor danych Mobic potrafi skanować kod kreskowy towaru kilkadziesiąt razy szybciej niż inne aplikacje. Umożliwia to m.in pełne wykorzystanie szybkiego Autofocusa w smartfonach oraz innych technologii najnowszych aparatów (DualPixel, HDR itp.). Dzięki temu skanowanie kodów jest równie szybkie, co przy wykorzystaniu laserowych czytników kodów kreskowych.

Szybkość skanowania

icon

Dokładność odczytu


Mobic, dzięki wykorzystaniu autorskiej technologii SmartScan, myli się znacznie rzadziej od innych aplikacji skanerów kodów kreskowych dostępnych w telefonach. Współczynnik poprawności sczytywanych kodów to aż 99,5% przy zachowaniu szybkości sczytywaniu rzędu kilkudziesięciu milisekund! Współczynnik ten jest porównywalny do laserowych czytników kodów kreskowych wykorzystywanych najczęściej w handlu detalicznym.

Dokładność odczytu
Zaawansowane możliwości konfiguracji

icon

Zaawansowane możliwości konfiguracji


Mobic sczytuje kody kreskowe w dwóch płaszczyznach - poziomej i pionowej(także od tyłu). Potrafi sczytać 17 różnych rodzajów kodów kreskowych (zarówno 1d jak i 2d). Istnieje sporo możliwości konfiguracyjnych skanera. Oprócz wyboru rodzajów skanowanych kodów oraz ustawień SmartScan - także zarządzanie trybem oszczędzania energii, oraz konwersja kodów UPCA do EAN13 poprzez dodanie „0” na początku kodu.

Wyszukiwanie towarów w bazie

icon

Wyszukiwanie towarów w bazie


W aplikacji zaimplementowana jest możliwość tekstowego przeszukiwania bazy danych. Użytkownik ma możliwość wyszukiwania towarów po fragencie nazwy towaru (ciąg znaków wyszukiwany jest w całej nazwie), a także po fragmencie kodu kreskowego. Istnieje możliwość konfiguracji wyświetlania informacji o towarze na liście m.in. cen (brutto, netto, sprzedaży). Nasza aplikacja - inwentaryzator potrafi także dynamicznie zmieniać klawiaturę do wyszukiwania po nazwie (alfanumeryczna) oraz po kodzie kreskowym (numeryczna).

icon

Tworzenie dokumentów


Użytkownik ma możliwość tworzenia trzech rodzajów dokumentów. Dodawanie pozycji dokumentu odbywa się poprzez skanowanie dokumentu skanerem lub wyszukiwanie tekstowe w bazie danych. Pozycje na dokumencie można usuwać, edytować a także zmieniać ich kolejność. Każdy dokument posiada podsumowanie przedstawiające ilość pozycji na dokumencie, a także sumę dokumentu (w zależności od typu dokumentu).

icon

Faktura


Wprowadzając Fakturę użytkownik ma możliwość wpisywania ilości oraz ceny towaru. W podsumowanie widoczna jest suma towarów wg. wprowadzonych cen.

icon

Etykiety


Przy wprowadzaniu etykiet użytkownik wpisuje tylko ilość etykiet. Istnieje możliwość konfiguracji wprowadzania tak, by domyślnie wstawiała się ilość 1.

icon

Inwentaryzacja


Użytkownik wprowadza ilość towarów. Istnieje możliwość konfiguracji sumowania pozycji wg. cen zakupu netto, brutto lub cen sprzedaży. Istnieje możliwość konfiguracji wprowadzania tak, by domyślnie wstawiała się ilość 1.

Jeżeli zeskanowany towar nie znajduje się w bazie, istnieje możliwość dodania nowego towaru. Mobic może zasygnalizować użytkownikowi nieznalezienie kodu w bazie. Nowy kod kreskowy możemy wprowadzić także ręcznie. Przy ręcznie wprowadzonym kodzie kreskowym Mobic sprawdzi jego składnie i jeżeli użytkownik popełnił błąd przy wprowadzaniu kodu – zasygnalizuje to użytkownikowi. Po zakończeniu dokumentu użytkownik wykonując transmisje zapisuje dokumenty do chmury. Dokumenty po wykonaniu transmisji są ukrywane(nie usuwane) i istnieje możliwość ich edycji i ponownego przesłania.

icon

Synchronizacja z programem magazynowym


Synchronizacja Mobica z programem magazynowym odbywa się za pomocą programu komputerowego. Istnieje możliwość współpracy z niemal wszystkimi programami magazynowymi dostępnymi na rynku (aktualna lista znajduje się w sekcji "Współpraca z programami magazynowymi"). Mobic przechowuje dane w chmurze, dzięki czemu nie musi podczas synchronizacji łączyć się z komputerem za pomocą przewodu i innych urządzeń. Jeżeli tylko baza towarów zostanie wyeksportowana przez program magazynowy, wszystkie aplikacje przypisane do klienta zaczną pobierać aktualną bazę towarów automatycznie. Nie przerywa to zupełnie pracy kolektora Mobic - podczas aktualizacji można korzystać dalej z jego wszystkich funkcji.

Synchronizacja z programem magazynowym
Czytaj więcej

Inne nasze aplikacje

Kolektor danych współpracuje z programami magazynowymi

Mobic, dzięki swojej uniwersalności, współpracuje z wieloma programami magazynowymi. Lista programów dynamicznie się powiększa i jest stale aktualizowana. Nie ma Twojego programu na liście? Skontaktuj się z nami, a dostosujemy ją do Twojego programu ERP.

Small Business
Symplex Small Business
Wapro
WAPRO Mag
Subiekt GT
Subiekt GT
Subiekt Nexo
Subiekt Nexo
ERP OPtima
Comarch ERP Optima
Insoft PC Market
Insoft PC Market
YourSoft FirmMag
YourSoft FirmMag
KC Firma
KC Firma

Sprawdź szczegóły w "Instrukcji użytkownika". Znajdziesz ją w sekcji "Do pobrania".

Mobilny inwentaryzator - oferta współpracy

Poniżej przedstawiamy szczegóły oferty wpółpracy i zasady korzystania z aplikacji Mobic

Darmowa

0

Testuj aplikację Mobic i przekonaj się jak bardzo ułatwi Ci pracę.

 • Nielimitowana liczba dokumentów
 • Ograniczona liczba pozycji na dokumencie(10 pozycji)
 • Nielimitowana ilość towarów w mag.
 • Instalacja na 1 urządzeniu
 • 30 dni bez zobowiązań
 • Pełne wsparcie techniczne i aktualizacje (30 dni)
 • Miejsce w chmurze na dokumenty i magazyn (30 dni)


Podstawowa

499zł*

Podstawowy dostęp do aplikacji - korzystaj ze wszystkich zalet Mobic'a.

 • Nielimitowana liczba dokumentów
 • Nielimitowana ilość towarów w mag.
 • Instalacja na 1 urządzeniu
 • Nielimitowana licencja czasowa
 • Pełne wsparcie techniczne i aktualizacje przez 1 rok
 • Miejsce w chmurze na dokumenty i magazyn przez 1 rok
 • Przedłużenie wsparcia gwarancyjnego (wsparcie techniczne, aktualizacje i dzierżawa chmury) 200zł/rok. Przedłużenie nie jest wymagane
Przejdź do sklepu

Rozszerzona

999zł*

Rozszerzony dostęp do aplikacji - korzystaj ze wszystkich zalet Mobic'a.

 • Nielimitowana liczba dokumentów
 • Nielimitowana ilość towarów w mag.
 • Instalacja na 3 urządzeniach
 • Nielimitowana licencja czasowa
 • Pełne wsparcie techniczne i aktualizacje przez 1 rok
 • Miejsce w chmurze na dokumenty i magazyn przez 1 rok
 • Przedłużenie wsparcia gwarancyjnego (wsparcie techniczne, aktualizacje i dzierżawa chmury) 300zł/rok. Przedłużenie nie jest wymagane
Przejdź do sklepu


HAMMER BS21

HAMMER Professional BS21

HAMMER Professional BS21

Wszechstronny skaner kodów QR oraz kodów kreskowych i smartfon z obsługą LTE w jednym.

 • Wbudowany skaner kodów 1D oraz 2D.
 • Ekran dotykowy o przekątnej 5' oraz wygodne przyciski skanowania.
 • Wzmocniona konstrukcja z certyfikatem IP68 i odpornością IK07.
 • Łączność LTE, Wi-Fi, Bluetooth.
 • Akumulator o pojemności 5000 mAh z funkcją Express Charging.
 • W cenie pomoc w instalacji i konfiguracji aplikacji Mobic oraz wtyczek do programu ERP.

ZEBRA TC21

Nr katalogowy: TC210K-01B212-A6

Kolektor TC21

Ergonomiczny i wydajny komputer mobilny z wbudowanym czytnikiem kodów kreskowych, który łatwo mieści się w kieszeni.

 • Wydajny i dokładny moduł skanujący - SE4100 (1D/2D).
 • Android 10 oraz 3GB pamięci RAM i 32GB na dane.
 • Duży, zaawansowany ekran dotykowy High Definition o przekątnej 5”
 • Odporny na upadki i wstrząsy - klasa szczelności IP54
 • Wymienna bateria PowerPrecision+ o standardowej pojemności 3100 mAh
 • W cenie pomoc w instalacji i konfiguracji aplikacji Mobic oraz wtyczek do programu ERP

*Do cen należy doliczyć podatek VAT.

Mobic - skrojony na miarę.Jeżeli Mobic nie współpracuje z Twoim programem ERP lub aplikacja nie spełnia wszystkich Twoich wymagań - napisz do nas. Przygotujemy aplikację specjalnie dla Ciebie.Skontaktuj się z nami


Jesteś dealerem? Skontaktuj się w celu omówienia warunków współpracy!

Skontaktuj się z nami

Inwentaryzator - do pobrania

Poniżej znajduje się aplikacja oraz instrukcje obsługi aplikacji.

Aplikacja Mobic


Pobierz najnowszą wersję aplikacji Mobic.

Programy do synchronizacji

Pobierz programy do synchronizcji aplikacji z programami magazynowymi wraz z instrukcją obsługi.

Instrukcja Obsługi Mobic


Pobierz instrukcję obsługi aplikacji Mobic.

Nowości w aplikacji kolektor danych

Sprawdź co nowego w kolejnych wersjach aplikacji Mobic.

Pokaż więcej

Numer wersji 2.63

 • Modyfikacja wyszukiwania towarów - dodanie symbolu. Podczas wyszukiwania towarów, dodano widoczność parametru Symbol na liście towarów. Dodatkowo dodano także wyszukiwanie po tym parametrze.
...

Czytaj więcej >

2021-11-19

Inwentaryzator Mobic – sposób na ułatwienie sobie pracy w magazynie dzięki aplikacji


Oferowany przez nas inwentaryzator powstał z myślą o korzystaniu z niego w różnego rodzaju magazynach. Niezależnie więc od tego, jakiego typu towary są składowane w danym miejscu, gwarantujemy, że dzięki naszemu rozwiązaniu określanie liczebności poszczególnych artykułów stanie się szybsze niż dotychczas i jednocześnie wyjątkowo precyzyjne. Kolektor danych dostosowany do wymogów systemu operacyjnego urządzeń mobilnych Android charakteryzuje się ponadto niezawodnym działaniem bez względu na to, z jaką częstotliwością jest wykorzystywany. Jego obsługa jest natomiast na tyle prosta i intuicyjna, że rozpoznanie wszystkich oferowanych przez niego opcji nie zajmuje wiele czasu zarówno w przypadku osób doskonale czujących się w pracy z nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi, jak i tych, które nie mają z nimi zbyt dużo do czynienia.

Kolektor danych jako rozwiązanie ułatwiające pracę jego użytkowników


Inwentaryzator, który oferujemy swoim Klientom, wykonany został w taki sposób, aby dzięki niemu ryzyko popełnienia błędu podczas określania liczby wybranych produktów w danym magazynie zostało zmniejszone w możliwie największym stopniu. Rola człowieka ogranicza się bowiem wyłącznie do prawidłowego korzystania z poszczególnych opcji aplikacji, a gdy czynność ta będzie wykonywana prawidłowo, kolektor danych zdoła wyręczyć swojego użytkownika w pozostałych procesach. Korzystanie z niego polecamy zwłaszcza w magazynach, w których każdego dnia obsługiwana jest znaczna liczba Klientów. Dzięki temu rozwiązaniu praca w nich przebiega bowiem znacznie sprawniej i w zdecydowanie bardziej zorganizowany sposób.

Skontaktuj się z nami

Jeżeli jesteś zainteresowany współpracą lub masz jakiekolwiek pytania - skontaktuj się z nami. Rozwiejemy wszelkie wątpliwości i zaproponujemy korzystną ofertę.

LogySoft - biuro

 • 699-710-734

 • biuro@logysoft.pl
 • al. Wilanowska 214
  Warszawa, POLSKA

Masz pytania?

Napisz do nas wiadomość. Odpowiemy najszybciej jak to możliwe. Jeżeli preferujesz kontakt telefoniczny zostaw numer telefonu, a na pewno oddzwonimy.